Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mobil Oyun Nasıl Yapılır?
Çevrimdışı


Üyenin Bilgileri :
Üye No: 102
Konu Sayısı: 271
Yorumları: 788
#1
Mobil Oyun Nasıl Yapılır?
resim

Eskiden bilgisayarlarda oyunlar oynar başından kalkmazdık. Günümüzde bu alışkanlığımız biraz şekil değiştirmeye başladı. Eskiden bilgisayarlarda oynadığımız oyunlar artık cebimize kadar girmeyi başardı. Bu oyunlarla akıllı cihazlarımızı elimizden düşürmüyor, her gün saatlerimizi harcıyoruz.
Peki saatlerimizi harcadığımız bu oyunlar nasıl yapılıyor. Bu işin mutfak kısmını ilgilendiren [b]mobil oyun nasıl yapılır sorusunu sizler için yanıtlıyoruz. 

resim
Eğer dilerseniz sizde bu işten para kazanmaya başlayabilirsiniz. Aklınıza gelen ve henüz yapılmamış basit bir oyun fikri bile, size yüz bin dolarlar hatta milyon dolarlar kazandırabilir. Kazandırabilir fakat asıl soruyu cevaplayabilmeniz kaydıyla. Mobil oyun nasıl yapılır?
Türkiye olarak henüz diğer ülkeler kadar mobil oyun sektöründe yer edinemesek de bunu değiştirmek, bu sektörde Türkiye’nin adını ciddi manada duyurmak da yine bizim ellerimizde.  Hepimizin aklına gelen ve yapılmamış bazı fikirler oluyordur veya olacaktır. Bunları birkaç yazılım dili öğrenip, grafiklerini hazırlayıp ve seslerini de bir şekilde yaparak veya başka bir yerden temin ederek neden bizde bu pastaya bir dilim eklemeyelim ki?

Mobil oyun nasıl yapılır[/b] sorusunun cevabı aslında oldukça basit. Unity 3D,  2D ve 3D oyunlar geli
ştirebileceğiniz ve bu oyunları birkaç tıklamayla iOS,  Android, Windows Phone  gibi platformlara kolaylıkla uyarlayabileceğiniz, oyun geliştiriciler tarafından sıkça kullanılan popüler bir oyun motorudur. Unity 3D ile mobil oyunlar yapabileceğiniz gibi Unitynin desteklediği diğer platformlarda(PC, Mac, Wii vb.) da oyununuzu kolayca yapabilirsiniz.


resim
Unity ile C#, JavaScript, Boo dillerinden birini ve birkaçmodelleme bilgisini öğrenip oyun geliştirmeye başlayabilirsiniz.
Unity 3Dyi öğrenme konusunda size yardımcıolacak hem Türkçe hem de diğer dillerde birçok kaynağıinternette kolayca bulabilirsiniz.
Unity 3Dyi You are not allowed to view links. Register or Login to view. indirip sizde kendi oyununuzu yapmaya başlayabilir, mobil oyun pastasına bir dilim ekleyebilirsiniz.
05-06-2017, 07:11 PM
Ara Cevapla
Çevrimdışı
Çaylak


Üyenin Bilgileri :
Üye No: 370
Konu Sayısı: 41
Yorumları: 173
#2
RE: Mobil Oyun Nasıl Yapılır?
Eline sağlık Smile artık bizde oyun yaparız
[img=0x200]https://2.bp.blogspot.com/-cX5pCCFP_Yc/VNXt9vevMNI/AAAAAAAAOVE/O-jWsTD_KG4/s1600/asker5ql0.gif[/img]
-----------------------------------------------
Bu Dünya Fani Dünya;Önemli Olan Ahir Dünya..
STALLONE
05-06-2017, 08:47 PM
Ara Cevapla
Çevrimdışı
Çaylak


Üyenin Bilgileri :
Üye No: 917
Konu Sayısı: 0
Yorumları: 5
#3
RE: Mobil Oyun Nasıl Yapılır?
Alıntı konu
09-19-2017, 03:34 PM
Ara Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi