Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruby Nedir?
Çevrimdışı
Asteğmen


Üyenin Bilgileri :
Rütbe : Asteğmen
Konu Sayısı: 73
Yorumları: 135

#1
Ruby Nedir?
You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Kısaca: Ruby (Python gibi) güçlü ancak kolay öğrenilen bir programlama dilidir.Ruby, Rails frameworkü geliştirilene kadar popüler olmamıştı. Bilgisayar programlamasında bir framework belirli bir görevi daha hızlı veya daha kolay yapan bir dile ilavedir. Rails, Ruby’de web geliştirmeyi son derece sezgisel yapan bir frameworktür.

Neden öğrenmeliyim: Daha önce belirtildiği gibi Ruby Python’a çok benzer. Bununla birlikte, Ruby, bazı programların zevksiz bulduğu bir stile sahip olduğu bilinmektedir, bu nedenle Python’a genellikle Ruby’nin üzerinde yer verilmektedir. Ruby’nin geliştiricilerinde de olduğu gibi herkesin tarzı farklıdır, bu nedenle bazı programcılar Ruby’yi Python’ın üzerinde tercih edebilir veya tam tersini şeklinde tercih edebilir. Bu nedenle Ruby’yi denemenizi ve stilinize uyup uymadığını belirlemeniz önerilir.

Uygulamalar ve örnekler: Metasploit ve Twitter, Ruby’de programlanmış tamamen farklı iki uygulama. Metasploit, birçok kişi ve şirket tarafından güvenlik amacıyla kullanılan en popüler bilgi güvenlik araçlarından biridir. Twitter, başlangıçta Ruby ile Rails frameworkü kullanarak geliştirilen, dünyaca ünlü sosyal medya web sitesidir.

Bu dile ihtiyaç duyan şirketler ve meslek unvanları: Bazı işler için saf Ruby programcıları var olmakla birlikte, pozisyonların çoğunluğu Rails programcıları içindir. Rails genellikle bir web sitesi prototipi dili olarak kullanıldığından, bu programcılar genellikle başlangıç ve orta ölçekli şirketlerde çalışmaktadır.
Alıntıdır.
06-21-2017, 09:39 AM
Ara Cevapla
Çevrimdışı


Üyenin Bilgileri :
Rütbe : Emekli Yöneticilerimiz
Konu Sayısı: 15
Yorumları: 192

#2
RE: Ruby Nedir?
ruby öğrenmek isteyen mesaj atabilir bana
arc4de.blogspot.com
Doğan Dastan ZAZAOĞLU

resim
06-21-2017, 01:22 PM
WWW Ara Cevapla
Çevrimdışı
Asteğmen


Üyenin Bilgileri :
Rütbe : Asteğmen
Konu Sayısı: 6
Yorumları: 96

#3
RE: Ruby Nedir?
Eline sağlık
12-23-2017, 06:46 PM
Ara Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi